Rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach miejskich, ale również na prywatnych posesjach. W jakiej technice się je sporządza? Kto najczęściej nabywa fontanny w formie ozdobnej figury i rzeźby ogrodowe?
Rzeźby ogrodowe – nowatorska metoda dopełnienia przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykaną metodą aranżacji terenów publicznych oraz prywatnych ogrodów. W dzisiejszych czasach ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane poprzez odlew, których kształt został dostosowany do preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, jak również wielkości ogrodu. Na rozległych przestrzeniach doskonale komponują się większe, monumentalne dzieła, które chwytają za serce swoim majestatycznym stylem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się z kolei umieszczanie niedużych rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy rzeźbami w stylu minimal lub wręcz na odwrót – zdecydować się na barokowe wzory. Dobór właściwej figury musi być podyktowany stylem ogrodu oraz tym, jaki rezultat zamierzamy finalnie osiągnąć. Znacznym zainteresowaniem cieszą się także oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są wspaniałą formą dekoracji przestrzeni.
Przed hotelem i muzeum – gdzie można eksponować nowoczesne rzeźby do ogrodu?
Rzeźba do ogrodu to wyraz zamiłowania do sztuki i jest kupowana przez klientów wszelkiego rodzaju. Doskonale komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, laskach, może również być ozdobą posesji przy uniwersytecie, galerii sztuki, urzędzie, hotelu czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują także klienci indywidualni, którzy zamierzają nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter ogrodu lub postawić na dzieło stylizowane na zabytkowe. Popularne są także majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą fenomenalnym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.