Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Tutaj zaopatrzysz się w sztylpy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są więc zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]