Wyprawy górskie i ich popularne trasy

Szukasz najkorzystniejszej oferty wypraw w góry? Nie zwlekaj! Wystarczy kliknąć tu

Coraz więcej osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od szlaków wyznaczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki czy Azji. Z całą pewnością wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji dużo upraszcza, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest kondycja, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem oraz dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się więc doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez lidera grupy.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]