Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Wszystko o Dolomity trekking.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Zdecydowanie są one porywające, niemniej jednak osoby, które często uprawiają ten typ sportu z czasem pragną doświadczyć na nowo ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, gdy można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Cechy włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością turni, ostrych grani i baszt skalnych, które podczas dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, że w 2009 roku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i dość spadziste stoki, wyznaczono w nich też wiele łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co można podziwiać podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu zapewne oczaruje przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach, które zostały zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime czy wierzchołek Averau.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]