Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Trekkingi górskie - na tej stronie poznasz pełną ofertę.

Wypady w góry mają różne formy. Od krótkich przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jednakże w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek ze znakomitą sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, Alpy, jak również graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]