Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów wabią przede wszystkim kurczące się już lodowce, sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także niesamowite widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zaopatrzyć się w leki zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]