Spędzasz wakacje w Pieninach? Zapisz się na rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży znana w naszym kraju od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Aby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak cudowne widoki. Rafting Dunajcem to doskonała sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to też świetna opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.