Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny i Lhotse

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]