Kto może uprawiać trekking?

Trekkingi Himalaje. Uzyskaj więcej wiadomości

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj takie umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, czyli buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc dobrego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co powoduje, iż potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują przyczepność również na śliskich trasach – a na wielu szczytach spotkać je możemy również podczas skwarów. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne będą specjalistyczne umiejętności – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi – w których miejscach są najpopularniejsze?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Everestu i Broad Peak.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]