Eko gadżety reklamowe dla świadomych firm

W ciągu ostatnich lat kwestia ochrony środowiska przeobraziła się w jedną z głównych spraw, omawianych w debacie publicznej. Nieuchronność modyfikacji naszych nawyków związanych z racjonalnym wykorzystaniem surowców, pomału przenika do każdej sfery życia, także do świata promocji. W dzisiejszych czasach zarówno duże spółki, jak i małe przedsiębiorstwa, zmierzają do tego, żeby stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one zakomunikować światu w różny sposób, również przez stosowanie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Eko gadżety promocyjne – z tkanin naturalnych i nie tylko

Eko gadżety to produkty reklamowe, ale wytworzone z materiałów przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które mają praktyczne funkcje i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż korzystanie z nich w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Za eko gadżety promocyjne traktuje się też te produkty, które wykonane są z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, że to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, natomiast kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – koszulki oraz papierowe kubki

Można przypuszczać, że w asortymencie producentów nieczęsto spotyka się rozległy katalog ekologicznych gadżetów reklamowych. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – nadruki zleca się na koszulkach z bawełny organicznej, w rozmaitych krojach (męskich, damskich i dziecięcych), jak również w szeregu barwach. Grafiki reklamowe nanoszone są na jutowe i bawełniane torby, dostępne w formie popularnych toreb zakupowych, ale też m.in. plecaków w kształcie worka. Inne modne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które wytwarza się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, portmonetki, a także papierowe pojemniki na napoje.