Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Zajrzyj tu, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości w temacie kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są niesamowite. W zasadzie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania porwały się na wyprawę trasą o znacznej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy miłują wysokie góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w plenerze w bardzo małych grupach

Najlepszą drogą, żeby nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs pokrywa dodatkowo reguły prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma długoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które na ogół nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że przyswajanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]