Najlepsze do zwiedzania miejsca w Małopolsce

Chcesz poznać miejsca do zwiedzania w Małopolsce? Kliknij tu.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, popularne i nowe, jednak z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Ładne, chociaż niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny pejzaż – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko laików, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.