Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Więcej o pięknych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc często ciężko odnaleźć się w ogromie wiadomości o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu odkryjesz?

By przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Dodatkowo dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Strona o zabytkach Małopolski nie pomija cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze ciekawe miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego