Substraty do wysadzania roślin, czyli podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają stosowania odpowiednich produktów, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – najbardziej popularne mieszanki

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać zachwycające rośliny, dlatego szalenie ważne jest dobranie najlepszych składników. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – wówczas zalecane jest mieszanie różnych rodzajów minerałów. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. perlit, ziemia kompostowa, kora, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, skalą zasadowości i zawartością azotu.

Podłoża ogrodnicze – imponujące ogrody na dachu

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest współcześnie szalenie popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można uprawiać również krzewy. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Przeszkodą do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak trawy ozdobne, macierzanki i rozchodniki. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na dachach pod kątem 35 stopni.