Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i stąd też nadal poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie istotne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, budynkach mieszkalnych lub obiektach użyteczności publicznej wspaniale spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem też większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, roztocza czy spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę cechującą się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować wysokie standardy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia wydajną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46