Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Główną przyczyną, przez którą na portal internetowy może być nałożony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie ogromnej liczby fraz kierujących odbiorców na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją witryny w rezultatach wyszukiwania i przez to naruszają zasady naturalnego linkowania wypracowane przez firmę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów sponsorowanych najeżonych licznymi odnośnikami. Występuje również proces wymiany linków, co jest nielegalne. Jeśli nieprofesjonalne metody zostaną wykryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 stron.

Czy da się wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Zwróćmy uwagę na to, że jeśli na portal zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o przywrócenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwiększyć szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Profesjonaliści błyskawicznie zdiagnozują realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.