Jeśli chcesz zamówić złoto bulionowe, odwiedź ten adres.
Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą robić to na sporo sposobów: nabywać akcje spółek powiązanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Kolejną opcją jest kupno złota inwestycyjnego, które oferowane jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.
Złote monety bulionowe – emitowane celem inwestowania w nie kapitału
Monety ze złota kojarzymy przede wszystkim z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, zwane też lokacyjnymi, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich pod paroma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są wybijane celem inwestowania w nie kapitału, z tej przyczyny ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Złotych monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych lub w nawiązaniu do ważnych wydarzeń, zatem ich design wyjątkowo z rzadka jest zmieniany. W większości wypadków złote monety bulionowe bite przez konkretną mennicę różnią się od siebie jedynie rokiem emisji. Trzeba zaznaczyć, iż mnóstwo monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość wyznacza ciężar oraz czystość wykorzystanego do ich bicia metalu. Plusem monet bulionowych jest to, iż są znane w każdym zakątku świata, a ich sprzedaż jest prostsza aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.
Złoto bulionowe – monety nie tylko o wadze 1 uncji
Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jednakże emitenci wybijają też monety o wadze 1/4 czy 1/50 uncji złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są z reguły z 24 karatowego złota (.9999), lecz np. Amerykański Gold Eagle lub Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety i w konsekwencji redukcję możliwości jej zniszczenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznaczone świadczy o ilości czystego kruszcu, które się w nim znajduje.
W ofercie polskich dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, czyli austriackich Filharmoników Wiedeńskich, australijskiego Kangura czy wymienione wcześniej Krugerrandy.
Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]