Sztabki srebra – kolejna opcja budowy portfela inwestycyjnego

Chcesz zamówić srebro w sztabkach? Koniecznie odwiedź ten adres.

Od lat uważa się, iż inwestycja w kruszce jest dobrym sposobem na lokowanie środków finansowych, który po pewnym czasie daje namacalny dochód. Najpopularniejszym aktualnie kruszcem inwestycyjnym jest naturalnie złoto, jakkolwiek całkiem niedawno srebro przestało być traktowane wyłącznie jako metal przemysłowy i powróciło do łask coraz większej grupy osób, zarówno tych z mniejszym, jak i nieograniczonym portfelem.

Czy warto lokować środki w sztabki srebra?

Srebro istnieje w naturze 17-krotnie częściej niż złoto, trzeba jednakże zaznaczyć, że jego wartość rynkowa w stosunku do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji i zawsze jest zdecydowanie niższa. Kupno srebra jest jednak idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie dysponują finansów pozwalających na zakup większych zasobów złota. Wypada jednak mieć świadomość, że z powodu swoich właściwości, srebro jest szeroko używane w różnorodnych gałęziach przemysłu co powoduje, że jego wartość jest bardziej wrażliwa na przemiany zachodzące w gospodarce. Łatwo to swoją drogą spostrzec studiując wykres jego wartości z ostatnich 25-30 lat. Z tego także powodu lokata oszczędności w srebro obciążona jest większym ryzykiem strat, dlatego polecana jest osobom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast przewidywać, iż zapotrzebowanie na srebro nieustannie będzie wyglądało podobnie, a wraz z galopującym rozwojem medycyny, elektroniki oraz fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, a także niemijającej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego wartość będzie z roku na rok wzrastać.

Srebro w sztabkach – kupować duże czy małe

Tak ja złoto, srebro w sztabkach odlewane jest w rozmaitych wagach, co pomaga zbudowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb większych bądź mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a wobec tego również w zasięgu finansowym statystycznego Polaka, to sztabki o wadze uncji trojańskiejczyli (31,1 g) oraz 50 g i 100 g. Rzecz jasna, jeżeli zamówimy sztabkę o większym ciężarze, w rezultacie zapłacimy za srebro taniej, warto aczkolwiek pamiętać, że nie można podzielić sztabki i w przypadku konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Z tej przyczyny jeżeli sztabki srebra mają być też zabezpieczeniem finansowym na “czarną godzinę”, należałoby zdecydować się na kupno sztabek o różnych ciężarach, by mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile istotnie musimy. Można również zainwestować w względnie kosztowniejszy srebrny combibar, to znaczy złączone 1-gramowe sztabki srebra dające się swobodnie oddzielić. Minusem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, że – w odróżnieniu od złota – jego nabycie oraz sprzedaż obciążone są 23% stawką VAT.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]