Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Na czym polega mass collect? Więcej informacji na https://tinyurl.com/yckfu3rd.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest zasadniczo dość proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni przelewu (tradycyjny przelew, przelew pocztowy bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem potencjalnych omyłek często wynikających w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności – o atutach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) wypada rozważyć jej zastosowanie w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje około stu faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]