Działanie i zalety kantoru internetowego

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy poza wymianą walut?

Działanie kantoru online jest równie proste jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest głównie to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłego dnia. Drugim i bardzo istotnym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług lubianych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) czy też w uzgodnionym przez nabywcę dniu.

Doceniasz komfort w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz ogromną swobodę w dyspozycji kapitałem. Wykorzystują je również osoby pracujące czy też studiujące za granicą i osoby spłacające zobowiązania w walucie obcej. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]