Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy pożyczyć tak już nieduże sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także być sposobem sfinansowania większych wydatków, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet 100 tysięcy PLN, jednak osoby o największych zarobkach – między innymi prawnicy – są w stanie uzyskać aż 500 tysięcy PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas maksymalnie po paru dniach, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go nawet osoby z niedużymi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na każdy cel – zarówno na zakup sprzętu AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, iż nietrudno wtedy o pomyłki, a ich skutkiem okazują się najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z danej oferty musimy starannie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem niewątpliwie będą zatem porady profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.