Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Sprawdź więcej informacji o malarstwie cyfrowym na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie programy można stosować?

Jest sporo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym oprogramowanie game devów i artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi GIMP, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami olejnymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka podstawowych funkcji programu

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samemu, jednakże by stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz istotne triki używania pędzli, radzimy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]