Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie warto wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się wysoką trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.