Więcej szczegółów o leczeniu presbiopii.
Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co praktycznie przeszkadza w korzystaniu z telefonu komórkowego czy notebooka, pisaniu, czytaniu gazet, a także realizowaniu wielu codziennych czynności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji bądź jej kompletnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek wywołuje to sporo trudności. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, a modele progresywne są z reguły drogie. Najlepszym wyjściem może być zatem pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.
Leczenie starczowzroczności. Czemu jest potrzebne?
Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu przeszkód przy realizowaniu niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (wypada zaznaczyć, iż niekiedy pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się zaraz ukończeniu 40 lat) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie etykiety artykułu) bądź przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy). Oprócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia w dali, a używanie okularów okazuje się dla chorego niekomfortowe. Trzeba też pamiętać, iż wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.
Leczenie presbiopii – jakie techniki są możliwe?
Oprócz korekty przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są też drogą ku temu, by w toku pojedynczego zabiegu kompletnie pozbyć się wady w obu oczach.
Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]