Nie tylko przeszczep włosów – o zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Więcej informacji o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu.

Wypadanie włosów spowodowane jest wieloma czynnikami i może ujawnić się na rozmaitych sferach ciała. Aczkolwiek gdy łysienie dotyka skóry głowy, czyli miejsca które stale jest widoczne i które nie da się prosto schować przed wzrokiem osób postronnych, może to niekorzystnie wpłynąć na percepcja swojego ciała i obniżyć samoocenę.

Co powoduje utratę włosów?Najczęstsze powody łysienia

Włosy tracimy regularnie. Dziennie wypada ich średnio sto sztuk i jest to ilość, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Wiele czynników może jednakże znacznie zintensyfikować proces wypadania włosów. Łysieniema przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate bądź androgenowe, lecz jednakowo silny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne nawyki. Wypadanie włosów bywa efektem kiepskiego odżywiania się, niepoprawnie bądź zbyt często wykonanych zabiegów rozjaśniania i farbowania włosów, jak również nieodpowiednia ich pielęgnacja. Spore oddziaływanie na włosy ma także napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych powodów. Stres wywołuje wypadanie włosów na tle nerwowym, a w skrajnych przypadkach doprowadza nawet do tego, iż osoba nieświadomie sama wyrywa włosy z podbródka albo głowy i ostatecznie uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy kamufluje efekty wypadania włosów

Odbudowa włosów po kompletnym wyłysieniu, jak również leczenie przerzedzonych włosów są możliwe dzięki ich transplantacji. Taki zabieg niestety pociąga za sobą dość wysokie koszty i nie każdy pacjent może sobie na niego pozwolić. Ale istnieje alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która w ostatnich latach zdobywa coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na kamuflowaniu efektów utraty włosów poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy barwnika, który imituje lekko odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkowicie łysej głowie osiąga się efekt krótkiej fryzury, a w przypadku przerzedzonych włosów – efekt gęstszej czupryny. Fakt, że skóra jest pokryta pigmentem jest właściwie niewidoczny i jest to możliwe do wykrycia zwykle po dotknięciu skóry. Warto wspomnieć, iż mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do wyrośnięcia zdrowych włosów. Natomiast barwnik z uwagi na łuszczenia się skóry sukcesywnie blaknie i zazwyczaj po 12 miesiącach potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]