Mikropigmentacja medyczna ukrywa efekty utraty włosów

Mikropigmentacja włosów. Więcej na https://tinyurl.com/y538pd7y.

Na pewno sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używana nazwa popularnego pośród kobiet makijażu permanentnego. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja włosów – pomaga zwiększa poziom akceptacji własnego wyglądu

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, który wybierają z reguły kobiety chcące zredukować czas poświęcany codzienne na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się na co dzień prezentować. Jest jednakże również mikropigmentacja medyczna, która mimo iż nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma znaczny wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie bardzo popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który ze powodów finansowych nie może sobie pozwolić wiele ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga także podnieść stopień zadowolenia z własnego ciała – umożliwia niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutka czy ukrywanie bielactwa oraz blizn.

Na czym polega mikropigmentacja?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak typowa usługa tatuażu. Linergistka bądź linergista, albowiem tak zwie się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego pigment. Odmiennie do tatuażu ostateczny efekt nie jest stały i widoczny jest około roku. Dlaczego? Podczas zabiegu mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, tymczasem w procesie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W wyniku tego wraz ze złuszczaniem się naskórka po paru miesiącach barwnik stopniowo zanika. Tym samym jeśli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe ukrywanie łysiny bądź rzadkich włosów, powinna ona wiedzieć, iż wymagane będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej rocznych interwałach.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]