Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody

Więcej szczegółów o femtoLasik Kraków uzyskasz tu.

Korekcja wzroku laserem to w tym momencie najpopularniejsza metoda korekty presbiopii, nadwzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu, aczkolwiek mało zainteresowanych zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezpieczna, bezinwazyjna, a przy tym bezbolesna technika korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, bezinwazyjna i całkiem bezpieczna technika korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) i niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – doświadczony optometrysta może zrealizować go w kwadrans. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość widzenia – właściwie w ciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne czynności. Zabieg przeprowadza się w 2 etapach i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy pomocy mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy użyciu lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w drugiej fazie przeprowadza się modelowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Innym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta sporządza mapę rogówki i na jej podstawie programuje wszystkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem i hyperopią, których rogówka wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Zabiegi EBK oraz LASEK

Inne metody korekcji wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z rozmaitych powodów nie można zastosować zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki ściągany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmowany jest nabłonek (podlega on później samoistnej odbudowie), a w drugim kroku formuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. EBK można jednakże wykorzystać jedynie do korekty niedużych wad wzroku.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]