Etapy zakładania implantów zębowych

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu czy pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębowe – jak przebiega ich zakładanie?

proces wszczepienia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest również właściwe nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i umiejętnościami. Dokładność konieczna jest również przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w łożu. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe

Proces wszczepienia implantu zęba rodzi u części osób przerażenie związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle skutecznych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.