Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz również posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, palenia papierosów i bardzo ciepłych dań. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk oraz dyskomfort.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne informacje.