Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce wprawnego optometrysty

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie nadwzroczności, jaskry, starczowzroczności, a także wielu rzadszych chorób. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniona jest biegła załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią technikę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą niezbędną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych, a także pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, jak np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z oka.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]