Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

Nie wszystkie schorzenia uzębienia można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie konieczności umieszczenia sztucznych zębów czy mostów, dużych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju owrzodzenia bądź nowotwory. Które metody są jednak stosowane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, by leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też nastrój w poradni oraz podejście dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie przyjaciół.