Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie natomiast, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że leczenie będzie w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne za każdym razem, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, dzięki czemu stomatolog może dostać się do głęboko położonych warstw uzębienia. Warto jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, często bardzo złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Jakimi narzędziami wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne skrócenie wizyty i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.