Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]