Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Potrzebujesz aparatu ultradźwiękowego? Koniecznie odwiedź tę stronę

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, stawów, ścięgien czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]