Porady prawne w zakresie zachowku, dziedziczenia spółek i podziału spadku

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje pełną obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy dział spadku. Nie są nam także obce kwestie prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od rozmowy z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, żeby już przy inicjującym spotkaniu w sposób kompleksowy, zrozumiały i klarowny zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie także dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga pełnego zrozumienia i subtelnego podejścia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi bliskimi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich wypadkach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.