Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty czy też kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to też postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, takimi jak Bank Millennium, Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, by inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.