Zapięcia kolczyków srebrnych – rodzaje

Wybierając kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko ich design, kształt oraz materiał wykonania, ale również na zapięcie. Oto krótki spis często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje spora wygodę noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak klasyczny bigiel, ale łatwiej go założyć, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień wykorzystuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy szali, ubrań z postawnym kołnierzem ani czapek.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. To takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]