Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli potrzebujesz mistycznego topazu, zobacz tutaj

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru łatwo pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Ważna okazuje się także mnogość barw, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do danej kreacji.