Biżuteria z topazami zawsze w modzie

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Oprócz tego jest też jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na wschodzie Europy. Przez złotników bywa zazwyczaj obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas na rynku

Barwa topazu sprawia, iż jest on stosowany w szczególności do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy przy okazji zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz wisiorki, jednak złotnicy wykonują również inne produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około 1000 PLN, natomiast na wykonane ze srebra wydamy niekiedy sześciokrotnie mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać modele szczególnie trafiające w nasze gusta należy więc wybrać się do kilku salonów – a to kosztuje mnóstwo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a poza tym korzystając z internetu możemy również trafić na pierścionki i wisiorki w niższych cenach.