3 nietypowe okazje, na które warto dać biżuterię

Urodziny Walentynki, Gwiazdka – to typowe okazje, na które wręczamy bądź dostajemy biżuterię. Są jednak takie momenty w życiu kobiety, które również warto uczcić, a biżuteria wydaje się jednym z lepszych pomysłów na prezent. Dlaczego? Bo jest ponadczasowa, trwała, nie zużyje się i może zawsze przypominać nam o ważnej chwili. Na jakie mniej typowe okazje można sprezentować komuś naszyjnik bądź kolczyki?

Biżuteria na zakończenie etapu edukacji

Matura, ukończenie studiów wyższych czy zdobycie doktoratu to świetny moment na to, by upamiętnić go wisiorkiem bądź bransoletką. Dla kobiety, taki prezent oznacza docenienie jest wysiłku, jaki włożyła w zdobycie wiedzy i dojście do konkretnego poziomu edukacji. To również symbol, który w późniejszym życiu przypomina jej, że jest warta tego by mieć dobrą pracę, spełniać się w życiu zawodowym i osobistym.

Pamiątkowa biżuteria, kiedy dziecko odchodzi z domu

Dla matki moment, w którym dziecko się wyprowadza (czy to dlatego, że wyjeżdża na studia bądź związuje się z partnerem czy też po prostu dlatego, że chce przejść na swoje) to trudny okres. Z jednej strony rozumie, że taka jest kolej rzeczy a z drugiej jednak nieco pusto i smutno. Brakuje tej osoby, której przez ostatnie kilkanaście lat poświęcało się całą uwagę. By osłodzić mamie te chwilę, można podarować jej wisiorek bądź naszyjnik – koniecznie z serduszkiem bądź brioletką w kształcie serca, która będzie mamie przypominać o tym, że choć jesteśmy daleko, to nadal ją kochamy. Mamy docenią też bezinteresowność i spontaniczność prezentu, który został wręczony poza Dniem Matki!

Biżuteria w dniu rozwodu

Czy wiecie, że w USA bardzo popularnymi stały się przyjęcia rozwodowe? Impreza, w ramach której trzeba uczcić odzyskaną wolność. W Polsce takich imprez jeszcze aż tak wiele nie robimy, ale jeśli jesteś przyjaciółką, która wspierała w trakcie trudnego rozwodu, to możesz jako symbol odzyskanej wolności (ale też jako symbol tego, że właśnie przed twoją przyjaciółką otwierają się nowe możliwości) sprezentować jej komplet kolczyków. Dlaczego kolczyków? Bo ten element biżuterii pokazuje wyraźnie, że w życiu są miejsca na więcej niż jedno doświadczenie!

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/prezenty/3-nietypowe-okazje-na-ktore-warto-dac-bizuterie/