Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta także nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają obiekty biurowe – wieżowce, zakłady pracy, urzędy, szpitale. Sprawiają, że bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach bloków, gdyż bardzo często można je także zauważyć w środku. To niezwykle duża podgrupa oznaczeń, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w ogromnych budynkach – w budynkach rządowych w hallu znajdują się tabliczki z nazwami referatów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy np. referat obsługi klienta czy wydział finansowy. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Pamiętajmy też o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP. Informują gdzie są wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają strefy dla niepełnosprawnych, informują o regułach pierwszej pomocy. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (takich jak aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]