Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

Jeśli chcesz nabyć wzmacniacz kanałowy, powinieneś odwiedzić tę stronę

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wskazuje jego nazwa kluczowym zadaniem jakie spełnia jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy w jaki sposób funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich częstotliwościach działa.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

U dystrybutorów uzyskamy mnóstwo urządzeń, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Instalowane są w rejonach, na których sygnał jest niezwykle znikomy. Sprawdzają się na przykład w górach, garażach podziemnych, jak również w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz nieruchomości – nie straszny im deszcz ani śnieg.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – takich jak VHF lub UKF(FM). Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą nieprawidłowości pochodzące z internetu mobilnego. W zależności od modelu posiada także 3 lub 4 specjalistyczne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami biernymi. Urządzenia te mają niezależne zasilacze i sygnalizatory LED.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]