Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Potrzebujesz multiswitcha kaskadowego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć jest funkcjonalna, świadczy wiele cech. Powinna rzecz jasna być bezpieczna oraz zapewniać wysoką czytelność transmitowanych danych, jednak równie ważna jest możliwość łatwego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych robót – w wyniku tego pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście stworzone zostały technologie, przez które skalowanie sieci okaże się szybkie i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach gniazdami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie sieci – na przykład wówczas, gdy nowy odbiorca wykupił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna liczba gniazd – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, lecz w większych obiektach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej liczbie wejść. Niezwykle ważna jest również separacja między gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 db. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]