Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Dalsze informacje o kablu koncentrycznym.

W dużej liczbie mieszkań znaleźć można telewizor. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć porywający film bądź profesjonalnie przygotowany serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną kupić można bez problemu w sklepach , które oferują artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sklepach znajdują się obecnie rozmaite kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia musi spojrzeć na jego najbardziej istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że kabel wyróżnia się najwyższym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie zmniejszać jakość obrazu. Kable koncentryczne przodujących marek świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci telewizyjnych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Za sprawą tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to połączenie materiałów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony używane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]