Jak działa nadajnik optyczny?

Znajdź nadajnik optyczny

Ze względu na fakt, iż niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, muszą one obecnie okazać się naprawdę bezpieczne. Nie powinno więc dziwić, iż elementy wykorzystywane przez ekipy monterskie są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne będzie wykonanie w stu procentach niezawodnej instalacji. Głównymi podzespołami są rzecz jasna przewody, jednak – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych podzespołów właściwe działanie instalacji nie byłoby możliwe. Innymi ważnymi elementami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki światła przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci optycznej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Przygotowane informacje są dzięki niemu transmitowane przewodami, zaś następnie transformowane przez dekoder, aby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się małym wypaczeniem danych i solidnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już starsze technologie.

Nadajnik optyczny – u kogo kupić?

Aby instalacja okazała się efektywna oraz bezpieczna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać tylko podzespoły wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję musi funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego powodu o tym, gdzie go kupić należy pomyśleć już podczas planowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie problemów w czasie montażu – zapewniają rzetelne doradztwo podmiotom z całego kraju.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]